Prowadzisz gastronomię? Zdecyduj się na dedykowane rozwiązania: torby papierowe z szerokim dnem

Torby o szerokim dnie, przygotowywane z myślą o właścicielach biznesów spożywczo-gastronomicznych stają się coraz popularniejszymi produktami, a to m.in. dzięki odpowiedniej wytrzymałości, stosunkowo niskim kosztom wdrożenia oraz obojętnemu charakterowi wobec samych produktów spożywczych.

Czy torby papierowe są rzeczywiście bezpieczne?

Papier i tektura są jednymi z najchętniej stosowanych opakowań w sektorze spożywczym. Ze względu na niską cenę, atrakcyjny wygląd, a także niewielką masę własną i przystępną formę – torby papierowe z szerokim dnem doskonale sprawdzają się m.in. w:

  • sklepach spożywczych,

  • cukierniach,

  • barach i restauracjach,

  • butikach ze zdrową żywnością,

i wielu pozostałych.

Poza tym, torby papierowe mogą być bez żadnych przeszkód łączone z folią aluminiową i tworzywami, a niska przewodność ciepła pozwala na transport ciepłej lub zimnej żywności w odpowiedniej temperaturze przed dłuższy czas.

Uwaga: zasadniczą przewagą produktów wykonanych z papieru jest jednak ich całkowita obojętność wobec produktów spożywczych.

Dwa uchwyty: każdy do innych zastosowań

Torby dla gastronomii wykonane z papieru występują na ogół z dwoma rodzajami uchwytów, tj.:

Ze skręcanym uchwytem

Standardowe torby stosowane głównie przez cukiernie, butiki z żywnością lub mniejsze sklepy spożywcze. Bardziej ekspozycyjny wygląd, ale nieco niższa wytrzymałość.

Z płaskim uchwytem

Funkcjonalne torby dla gastronomii; dzięki zastosowaniu płaskiego, wklejanego uchwytu – tego typu torby gwarantują znacznie lepszą nośność produktów.

Poszerzone dno to dodatkowy koszt

Za regułę należy przyjąć, że w zależności od gramatury, rozmiarów, liczby kolorów – torby do zastosowań gastronomicznych mają nieco większą powierzchnię, a co za tym idzie, są mimo wszystko nieco droższe w porównaniu do pozostałych rozwiązań (średnio o 20 do 30%, jeśli porównać je do standardowych toreb ze skręcanym lub płaskim uchwytem).

Przeczytaj poprzedni wpis:
Torby papierowe na wino to prestiż i ekologia, czyli dlaczego zyskują na popularności

Torby papierowe na wino to dobre i sprawdzone rozwiązanie stworzone z myślą o profesjonalnych winiarniach oraz sklepach dystrybuujących ten szlachetny...

Zamknij